| bubulynaa a întrebat:

Despre Samsung Galaxy Trend Plus: Stie cineva cam cat timp ar trebui sa tina bateria pentru un telefon nou?

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

N-ai sa mai gasesti asa usor smartphoneuri care vor rezista mai mult de 2 zile fara sa le arati cablul de la incarcator. Ba mai mult daca le folosesti ajungi sa le incarci in fiecare zi, poate si mai des daca te joci incontinuu.
Si nu e din cauza ca sunt slabe bateriile, ci din cauza ca sunt prea puternice telefoanele. Mananca prea multe resurse, ecranul si procesorul in mod special.

1 răspuns:
| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Bateria la Trend Plus tine destul de putin in comparatie cu alte modele, dar daca folosesti aplicatii de economisire a energiei (ex. DU Battery Saver) si nu te joci mult te va tine o zi, poate mai bine