| vioreld a întrebat:

Detin un Samsung S5230 si de o saptamana imi face probleme. Oricat il tin la incarcat, nu se mai incarca mai mult de 2 linii (din totalul de 5). L-am tinut si 12 ore la incarcat si tot 2 linii la baterie.
Am incercat cu un alt incarcator si tot degeaba.
Cum pot rezolva problema? Este vorba de un scurt pe placa sau este din cauza bateriei, necesita alta?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce ai încercat şi cu alt încărcător, atunci este din cauza bateriei.
Trebuie schimbată!

Toate cele bune.

| horia2012 a răspuns:

Bateria. Trebuie alta.

| gmxromania78 a răspuns:

Exact acest telefon il am si eu si chiar imi face si mie probleme! Dar la baterie nu, in schimb nu se aude dupa ce il sting si trebuie sa ii dau reset settings. Eu cred ca are defect din fabrica acest telefon. Iar despre intrebarea ta eu zic ca e de la baterie pentru ca nu ar avea legatura cu placa telefonului. Se mai poate sa fie si de la apa/praf/conditii extreme, daca l-ai expus la aceste conditii sa fii sigur ca de la aceasta este problema! Este un telefon foarte sensibil, ceea ce nu este bine la un telefon sa fie asa! Din punct de vedere la cazaturi face fata dar in rest... nu este bun deloc! Pot spune ca este cel mai slab telefon pe care l-am avut!

| Danyelytha a răspuns:

Si eu am avut acest telefon.
SCHIMBA BATERIA

| Cookie21 a răspuns:

Ai incercat sa il inchizi si sa il aprinzi? happy

| SumutiuMarius a răspuns:

Si eu am acelasi telefon. Iti recomand sa schimbi bateria.