| cometa a întrebat:

Dorim sa dam un telefon cu SIM Orange unei persoane in varsta pentru a se folosi de el, noi platind abonamentul. As dori sa stiu cum pot bloca numerele cu suprataxa si alte cheltuieli cu suprataxa (e posibil ca de telefon sa profite si vecinii) batranul putand totusi sa dea telefon la cateva persoane care sa-l poata ajuta la nevoie?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti bloca accesul la serviciul de internet pe abonament din contul online (ramura servicii - Internet pe mobil) sau prin apel la 408 - Orange Experts.
Pentru apeluri, poti folosi o lista FDN care iti permite sa creezi o lista cu anumite numere de telefon la care poate suna abonamentul tau. Te vor putea ajuta colegii de la 408 in setarea respectiva si in comunicarea codului PIN2 necesar pentru activare lista FDN.

Cu prietenie,
Orange Helper.