| Alexutu_Alex_1997_rGsS a întrebat:

E urgent. am telefon evotech cyano si trebuia sal resetez ca nu mergea mai deloc si acum nu mai pot folosi mb de net. cum activez retelele mobile sa pot sta pe net de pe mb?
va rog rapid

2 răspunsuri:
| Andi86 a răspuns:

Incearca sa suni la relatii cu clientii pentru a activa setarile pentru Internet.

| Ruscior_Vasile_1994 a răspuns:

Intra in Setari> Wireless si retele>Retele mobile. Acolo gasesti „Puncte de acces". Intra in ele, alege ce SIM folosesti, apoi apasa tasta de meniu (cea cu trei liniute de sub display). Selecteaza APN nou si introdu un nume, iar in casuta a doua scrie: net
Acum salveaza si activeaza punctul de acces.
Pe ce retea esti?