| r3flexe a întrebat:

Emag.ro acepta plata prin euro? cash

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum sa platesti in euro cash pe teritoriul Romaniei decat in aeroport

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu accepta nici un magazin serios in Romania. Duty free-urile au dreptul sa cumpere cu Eu sau alta moneda.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti plati direct prin euro pentru ca nu au cum sa-ti dea rest inapoi.

Dar sunt sigur ca daca mergi acolo, te lasa sa platesti in Euro, dar la un curs de 4 lei fix. Deci iesi in dezavantaj cu mult happy

O zi placuta happy

| sonya a răspuns:

Buna,

Pai daca ai fi citit link-ul postat mai sus ai fi vazut ca specifica:

"In cazul in care cardul este asociat unui cont in alta moneda decat RON, tranzactiile se efectueaza in lei, la cursul de schimb al bancii emitente pentru cardul respectiv. Procesarea datelor de card se face in mod exclusiv prin intermediul platformei de plata PayU. eMAG.ro nu solicita si nu stocheaza niciun fel de detalii referitoare la cardul tau."

Daca vrei alta modalitate de plata poti doar cu lei.

| r3flexe explică:

Totusi ma intreb daca cineva a facut o comanda si a platit in euro sau daca este posibil happy