| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca stai si te joci sau vorbesti la telefon in timp ce este la incarcat bateria iti va tine mai putin?

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

La orice smartphone, se micsoreaza durata vietii unei baterii daca este folosita in acest fel.Eu personal inchid telefonul cand il pun la incarcat.

| RaduTN a răspuns:

Nu te mai juca pe el cand este la incarcat, lasa-l sa se incarce peste 50% apoi il poti folosii.

| SweetMinion a răspuns:

Eu zic sa lasi telefonul in pace cat timp e la incarcat.Pe langa ca iti tine mai putin bateria, ti se si strica bateria(am patit-o)

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Da,dar sa nu incerci asta, eu am incercat pe propria piele, si l-am dus in garantie de 3 ori

| Smileee2 a răspuns (pentru Qweerrrtttyyy):

Ce telefon era?

| Smileee2 a răspuns (pentru Smileee2):

Samsung Galaxy S3 Neo

| AtomiculXXX a răspuns:

Lasa`l sa se incarce si dupa poti sa te joci pe el pana se descarca. Repeti procedura de fiecare data

| Valon a răspuns:

Gandeste-te ca tragi de o sfoara pana o ai pe toata iar dupa aceea o duci inapoi de unde era.E ca si cum unul trage de un capat si unul de alt capat, pana la urma se rupe sfoara.

| Moisil a răspuns:

Adevaru ii ca sunt telefoane care nu incarca in timp ce este si folosit, poti sa te joci 5 ore cu el la incarcat si cand l-ai scos bateria sa-ti fie moarta. Cel mai bine ii cand il tii la incarcat sa il lasi fara sa te joci sau sa vorbesti.