| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca la Orange sau Vodafone poti incheia un abonament nou numai cu BI si cardul bancar? Acum cateva zile am intrat intr-o reprezentanta Vodafone sa arunc o privire la telefoane. Dar domnisoara s-a bagat in seama cu mine si din vorba in vorba sa imi spuna ca pentru incheierea unui contract nou imi trebuie un card bancar si BI. Adevarul ca eu sunt pe Orange ( prepay ) si a inceput sa imi explice despre ofertele lor si despre abonamente. Cum am avut timp am ascultat-o. Daca ma portam in reteaua Vodafone imi dadeau un Galaxy Trend Lite 2 la 0 lei sau un Galaxy J1 la vreo 60 lei cu min, mb SAMD.

Este pe bune incheierea unui contract numai cu cardul si buletinul? Acum cativa ani am avut un abonament la Cosmote, iar pe langa BI au cerut actul la spatiu si factura la utilitati. M-am uitat pe internet la Orange Helper si am aflat ca si la Orange se poate incheia contract numai cu buletinul, card bancar sau permis auto. Este pe bune?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da, este adevarat dar iti cer sa platesti in avans abonamentul pe 3 luni de zile, bani ce raman in contul tau.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul oficial :
https://www.vodafone.ro/......controller

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija cu Vodafone.Nu stiu cum e la ei dar la Orange am incheiat un contract cu buletinul si factura la curent. Vodafone sunt cam tepari, multi au avut probleme cu factura datorita traficului de date.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate cand spui ca sunt tepari. Mie imi dadeau nelimitat apeluri in reteaua lor, 1000 min nationale si numai 500 MB. Mie pe Orange nu imi ajung nici 2.8 GB de trafic, dar 500 MB. Mai bine nu ma bag la abonamente. Probabil ai mb putini ca sa-l depasesti mai repede si faci cost suplimentar.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da.Si plus de asta cand vrei sa reziliezi contractul, e o gramada de probleme cu ei. Tipa de la magazin bineinteles ca face reclama, ne imbiaza cu nu stiu ce telefon misto.laughing Eu unul am avut un stick de internet de la Vodafone.VAI! 500 de mb lunar,si dupa ce depaseam, abia intram pe facebook, darmite sa vad un videoclip. Dupa, m-am gandit serios si daca tot am si tv de paltit lunar si telefon prepay, si asta de incarcat lunar, m-am dus la oras si am luat magazinele la rand.Am gasit pachetul de la Orange, cu internet fix pentru acasa(da un modwm wirelles mai maricel cu 50 de giga trafic inclus. Plus abonamentul Pantera 16(16 euro lunar, bine asta a fost alegerea iubitei ) la care am min nelimitate in rete, sms nelimitate in retea si nationale si 500 de minute internationale pentru fix si mobil.(e cam mare optiunea de 16 euro dar are acele 500 interntionale cu care iubita vorbeste peste hotare) si in sfarsit tv cu programe HD.Vine un nenen si monteaza antena acasa.Deci tot pachetul asta 133, 34 de lei lunar, dar mentionez ca telefonul e 16 euro. Puteam sa iau si alta Pantera. Internetul zbarnaie, nu cade mai jos de 5 6Mbps.Cu 50 de giga, imi permit sa vizionez si chiar cate doua filme pe zi la rezolutie mai mica.Si tot imi ramane. Daca nu vrei filme, ai net sa iti pui si in cap. Poti migra cu numarul de la prepay la abonament. Dupa 3 luni de achitat factura, ai dreptul sa achizitionezi o tableta, cred cu reducere de 50% datorita puntelor Orange Thank You.Nu fac reclama, iti zic doar ce am facut eu, si sunt multumit, deoarece platesc totul lunar pe o singura factura si tv si tf si internet.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa iti spun ca si pentru telefon ai 1000 de Mb trafic, dar cel de 50 de giga e pentru tel si laptop.fix pentru acasa il tii in priza. Wireless. Un sim pentru telefon, altul pentru internet daca nu migrezi cu numarul la abonament.