| adsx a întrebat:

Este cineva pe aici care a trimis la garantie la Orange la reparat telefonul? Vreu sa stiu daca a cerut garantia si factura si garantia in original

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Normal ca iti cere factura si garantia in original eu am trimis si asa e adica era ceva normal fiindca nu pot sa ti-l repeare fara un act concret

| sonya a răspuns:

Buna,

Normal ca iti cere factura si garantia in original. Este posibil sa ceara sa mearga si persoana care l-a cumparat.

Eu zic sa nu te joci cu ei. Pot fi scarbosi cand li se pune pata.

Din cate stiu eu trebuie sa te duci cu telefonul si acele documente la un Orange shop (nu parteneri). Nu poti sa il trimiti tu prin posta sau altceva.

Pa.

| Daniel223 a răspuns:

Salut. Da iti vor cere certificatul de garantie si factura in ORIGINAL. In unele cazuri mai speciale iti vor cere sa lasi aceste acte odata cu predarea tel in service-ul autorizat dar nu te speria iti vor elibera un act aditional cu serie si nr de inregistrare, in care vor preciza ca ai lasat aceste acte la ei. Mult noroc.