| mTw a întrebat:

Este ok să cumpăr un iphone full box de la un băiat?

Ofer fundă.

6 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Personal, niciodata nu as cumpara de la o alta persoana, nici macar fullbox.
Si eu pot sa iti ambalez un iPhone perfect big grin
Mai e necesar sa spun care sunt riscurile?
Deci, mai bine mergi in magazin.

O zi buna!

| juristonero a răspuns:

Bineinteles ca poti cumpara "de la un baiat". Important este sa stii sa il verifici, sau sa fii cu cineva care stie.

| Mewlyn a răspuns:

Depinde. Ar putea fi un fake. Dar, exista metode prin care poti sa iti dai seama daca e fake sau real.
Link folositor: http://visihow.com/Determine_Fake_vs._Real_Iphone
E in engleza, dar pozele sunt de folos.
Uita-te la: suruburile in forma de stea, ecranul clar cu retina (sa nu fie pixelat), sa aiba iOS, logo-ul pe spate atinge logo-ul, daca ti se pare ca e lipit de carcasa atunci e fake), intreaba pe cate cartele SIM merge, iPhone merge doar pe unul. iPhone-ului nu i se poate scoate bateria, daca se scoate e fake.

| Mewlyn a răspuns:

Poate fi fake. Uita-te la suruburi, sa fie in forma de stea, logo-ul sa nu fie lipit de carcasa, sa aiba doar un singur slot de SIM, sa nu i se poata puna card de memorie, sa nu i se poata scoate bateria, altfel e fake. Am avut iPhone. Mai multe gasesti aici daca stii engleza: http://visihow.com/Determine_Fake_vs._Real_Iphone