| Dăăqueen008 a întrebat:

FUNDA! Ce parere aveti de Samsung Galaxy Grand Prime? A avut careva? E buna camera din fata, face poze bune? E mai bun ca Samsung Galaxy Grand Neo Plus? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dăăqueen008 explică:

Camerele cu 5mp pe fata sun mai bune ca cele cu 2mp pe fata daca sunt telefoanele in aceiasi firma.

6 răspunsuri:
| Alex1510 a răspuns:

Camera:
-grand prime: fata:5mp spate:8mp(5mp sunt buni asa ca face pozele bine)
-grand neo: fata:2mp(nu chiar asa de bine)
spate:5mp
Samsung Galaxy Grand Prime este mai bun decat Grand Neo.
Insa cred ca e mai bine sa iti cumperi Samsung Galaxy J5 caci este mai bun.
Camera: J5: f:5mp s:13mp
Grand prime: f:5mp s:8mp
Daca vrei sa afli mai multe cauta pe eMAG caci mi-as lua J5 in locul tau.
Nu favorizez J5 (am Allview A5 smiley si imi cumpar la primavara Samsung Galaxy S5) dar acela e mai performant decat grand prime si face pozele mai bine atat pe spate cat si pe fata.
Matusa mea are Grand Prime iar fica ei (verisoara mea) mi-a spus ca nu face pozele prea bine. Grand Prime e mai bun decat Grand Neo dar J5 le intrece pe amandoua.

| TheLastLemon a răspuns:

E mai bun ca Neo plus, însă pozele sunt decente.
Nu e extraordinar, are un coleg de clasă, însă face binișor!

| Dăăqueen008 explică (pentru TheLastLemon):

As vrea sa stiu la pozele cu camera frontala, totusi le face mai bine ca un telefon cu camera frontala de 2MP?

| TheLastLemon a răspuns (pentru Dăăqueen008):

Un Iphone5S are frontala de 1.3 mp dacă nu mă înșel, iar altele cu 5MP, nici nu se apropie.
Caută recenzii pe Youtube, ce să spun.
Însă nu aș merge pe Samsung nici ca performanță.
Are ecran mare și mănancă resurse.

| Alex1510 a răspuns (pentru Dăăqueen008):

Da

| Alex1510 a răspuns (pentru Alex1510):

Nu am spus da la ce a spus TheLastLemon ci la intrebarea lui Daaqueen008!

| Dăăqueen008 explică (pentru Dăăqueen008):

Camerele cu 5mp pe fata sun mai bune ca cele cu 2mp pe fata daca sunt telefoanele in aceiasi firma.