| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Cum fac ca chestiile pe care le downloadez/instalez sa se puna automat pe cardul de memorie? ( Am un Orange Stockholm Need for Speed. Telefonul e HUAWEI U8180). Multumesc.

Si vreo idee cum fac ca Fruit Ninja sa mearga fara lag pe el? ( deja l-am rootat si am sters Facebook si toate chestiile nefolostioare de pe el, dar tot in lag merge jocul)

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Downloadeaza si ruleaza Terminal Emulator.apk din Google Play.
Dupa ce ai pornit aplicatia scrie:
su apoi apesi "enter"
pm setInstallLocation 2 apoi apesi "enter"
exit apoi apesi "enter"
exit

Astfel ai setat Locatia de install pe extern implicit pe Card.

Cat despre Fruit Ninja, poti sa stergi tu tot ce e in telefon, e degeaba, problema ta nu tine de ce este instalat in telefon ci de configuratia hardware a telefonului care nu face fata la cerintele jocului. Numai bine!