| AlexAndrei96 a întrebat:

Funda. Inca sunt nehotarat.ce tableta sa-mi iau? Mama ia salariu pe 11 si bugetul meu e de 20mil. Unii au spus Allview, altii Vonino. Dar cred ca Vonino Primo QS. Dar nu stiu. oricum, vreau ceva cu minim Android 4.2.2 si 1. 6GHZ, ecran de minim 9 inch, rezolutie mare. Eu vreau tableta pentru net, proiecte, jocuri, filme, Skype si Facebook. Multam.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ti-am facut o selectie la toate tabletele "bune" sub 2000 Ron:
http://bit.ly/XNg1fs
Daca vrei ceva bun axeaza-te spre un Galaxy Tab.

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Crezi ca e bine daca o iau pe asta? I-am aratat-o si mamei si ii comvine ca pret...la specificatii pare THE BEST.

| CM7YRE a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Da,nu e nicio problema. Are printre cele mai bune specificatii la banii aia. O sa te multumeasca si unele mai slabe, dar daca vrei sa-ti mearga jocurile care o sa apara si peste 5 ani, ia-o cu mare incredere. Recomand sa folosesti eMAG-ul, poti da comanda si online ori te duci in magazin, si daca e vreo problema o poti returna.

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Mersi mult.Mama a spus ca pot sa o iau, pentru ca anul trecut am luat premiul 2 cu media 9.73 in clasa a 6-a.

| CM7YRE a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Cu placere. Succes la invatat. O sa obtii lucruri bune din invatat happy

| AlexAndrei96 explică (pentru CM7YRE):

Inca ceva, sti vreo husa buna? Daca ar fi de la eMAG sau ceva, ca am dat rezervare in magazin pana pe 11, si vreau si o husa daca se poate. Nu conteaza ce material, numai husa sa fie. Sa nu fie piele de preferat, nu suport pielea la husa. NU conteaza culoarea. App, mersi pentru tot bro

| CM7YRE a răspuns (pentru AlexAndrei96):

La fel ca mai sus, alege-ti ce iti place:
http://bit.ly/ZCPVx4
Recomand un Targus Foliostand la 100 ron sau un Book Cover Samsung la 170 ron, ar fi cam cea mai buna varianta.
http://bit.ly/XOiAxM

19 răspunsuri:
| Crazyfish a răspuns:

Tableta?
Ia o aspirina.

| AlexAndrei96 explică (pentru Crazyfish):

Nu.iau paracetamol.

| Paharcuapa1990 a răspuns:

Mai bine iei un Samsung Galaxy Tab PRO

| amorezul17 a răspuns:

Unii oameni mor de foame si pe tine te doare grija la ce tableta sa iti cumperi cu 20 de milioane, ca oricum o s-o arunci dupa 1-2 ani daca nu chiar mai repede...

| AlexAndrei96 explică (pentru amorezul17):

Care e problema ta? Eu consider ca merit una. In plus, momentan nu prea duc lipsa. Si mama si tata au tableta, si eu am avut una acum cativa ani dar era jaf. In plus, am note destul de mari la scoala.

| amorezul17 a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Si ce legatura are asta cu oamenii batuti de soarta, macar de 1 mil din aia 20 poti folosi in 1 mie de fapte bune..., cumperi ceva sunca, cascaval, o paine, si fac vreo 20-30 de sandwichuri, sau na depinde cat cascaval si sunca cumperi, si faci atatia oameni fericiti. Si ce avantaj iti ofera o tableta, pana la urma o cumperi cu un scop bine intemeiat sau doar sa te lauzi la prieteni, mai gandeste-tewinking

| AlexAndrei96 explică (pentru amorezul17):

De ce? Prietenii mei nici nu stiu ca am avut tableta. Decat, daca am avut o neclaritate, m-am dus la un prieten expert si mi-a zis. Eu imi iau o tableta pentru uz

| danyrenta a răspuns:

Ce buget? nu inteleg? Te sfatuiesc sa iei firme mari, cunoscute, nu ca celelalte nu sunt bune la specificatii dar, updaturile de soft sunt foarte importante, producatorii mici nu pot acoperi toate buggurile si lagurile deoarece nu au bani pentru updateuri constante

| LoveStarNot a răspuns:

Daca vrei o tableta buna cumparati un Samsung galaxy tab 2-3 sunt foarte bune daca vrei un pret mai mic te sfaruiesc sa intri pe cel.ro o tableta Samsung galaxy tab 2-3 nu mai stiu care era era la vreo 20-25 de mil dar crede-ma sunt foarre bune eu am una de 1 an dar nu am avut nici o treaba cu ea

| AlexAndrei96 explică (pentru LoveStarNot):

Mi-am dat comanda de un TAB 10.1. Este a doua mea tableta dupa vreo 3 ani. Sper sa ma tina minim 2 ani. Tu ce jocuri ai pe ea?

| LoveStarNot a răspuns:

Cred ca pe mine ma interebai de jocuri (sunt noua pe aici plus ca sunt pe telefon in contul de TPU si e mai ciudat pe tel ) Ce jocuri am pai am My Tom Pou Tmple run Sims free play angry birds stella Minecraft Nelipsitul Candy Crush My horse jocuri de aste. Gasesti multe in Google play in topul jocurilor