| Dăăqueen008 a întrebat:

FUNDA!
Mi-am luat ieri smartphone-ul EVOLIO Onyx si se descarca foarte repede bateriastraight face daca trimit 2 mesaje deja pierd vreo 3% din ea.e normal? Ce sa fac sa nu se mai descarce asa repede?

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da..ai o baterie cam slaba pe el, numai 1200 mAh. Regleaza-ti luminozitatea la cel mai mic nivel, nu il umple de aplicatii inutile, stai cu wi-fi oprit ( il pornesti numai cand vrei sa navighezi pe net ), opreste senzorul de rotire automata, la fel si cel de lumina. Recomand achizitionarea unei baterii mai bune, cel puti de 1400-1500 mAh. Bft!happy

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ai asteptari mari de la un telefon de 300 lei?

| Kreatoru a răspuns:

Ce sa faci? tine la incarcat 12 ore dupa care descarca-l iar dupa iar incarcal 12 ore si dupa iar descarca-l si inca odata 12 ore si dupa descarca-l si il mai tii la incarcat doar pana e full asa mi s-a intamplat si mie trebuie sa o formatezi adica sa faci ce ti-am zis

| Pangarus a răspuns:

Am un prieten care are aceiasi problema, dar la un iPhome... poate sa fie de vina bateria, dar ti-as sugera sa vorbesti cu cineva de la un service. Daca telefonul e comparat de la cineva si nu din magazin probabil de asta a fost vandut.

| Ioanafumiko a răspuns:

Prima data trebuie sa-l pui la incarcat 12 ore si apoi poti sta pe el cat vrei.Si eu am patit asa