| ionescugeorgiana a întrebat:

Hei,am o intrebare legata de telefon sau cartela,adica,am semnal la telefon dar de fiecare data cand vreau sa sun pe cineva imi da "apel terminat" si nu pot sa trimit mesaje si nici sa folosesc internetul, asta inseamna ca s-a demagnetizat?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Este posibil sa se dezactivat cipul din cartela sim.Mergi la operatorul la care esti abonat.

Bula
| Bula a răspuns:

Deseori ajuta sa scoti bateria, iar dupa un minut repornesti telefonul.
Poate fi si un virus, problema fizica a telefonului sau cu cartela sim.