| frenchxfries a întrebat:

Hei, am un iphone 4s si as fi vrut sa imi iau un alt telefon. Prima mea optiune era un iphone 5s, dar mai nou a aparut Samsung Galaxy S5. Mi-a placut S5 ca telefon pentru ca e mai mare si are multe optiuni, dar si iphone-ul este ok. Care ar fi mai bun? :3

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Hei! Majoritatea specificatiilor sunt mai bune la S5: camera mai buna (si cea normala si cea secundara), procesor (Quad core de 2. 5ghz - fata de Dual core 1.3 la iphone), slot de card, memorie imensa, +ceva nou - masoara bataile inimii!, rezistent la apa si praf (la iphone sunt suficiente cateva secunde sub apa), baterie mai buna, +mod de economisire a bateriei (ecranul se face alb-negru si poti alege ce aplicatii poti deschide), etc. Funda?

| me1oo a răspuns:

Hei si tie. Fratele meu a avut iphone 4s si a trecut pe Samsung S4 doar pentru ca isi dorea un ecran mai mare. Insa nu este chiar atat de multumit de samspung precum era de iphone. Eu iti spun din experienta lui: iphonul ruleaza unele aplicatii mult mai bine, calitatea camerei + aplicatiile de editat pe care le gasesti nu se compara. acum conteaza ce asteptari ai tu de la telefonul pe care vrei sa ti-l cumperi. iphone 5s arata chiar foarte fain, e foarte finut insa samsungul S5 mi se pare deja destul de mare pentru un telefon, zici ca e tableta nu telefon. Nu inteleg de ce ti-ar trebui un telefon atat de mare, doar in cazul in care vrei sa fezi non-stop filme pe el. EU personal iti recomand iphone 5s, alegerea ramane a ta.

| Vrb_Cosmin_1997 a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S5...