| iMoniq a întrebat:

Hei! Am un telefon Samsung Galaxy S3 si mi-am cumparat un MicroSD de 32GB si in primele zile mi-a mers apoi imi scria "cartela SD goala" si dupa cateva ore mi-o citea din nou. Acuma nu mai imi merge deloc. Imi scrie sa o activez. dar tot degeaba. Si nici compu nu mi-o citeste. Stiti cumva care e problema?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cartela defecta. probabil e o marca ieftina sau ceva chinezesc. daca o scoti tot timpul din telefon si o introduci atunci posibil ca o distrugi.

| Evolution a răspuns:

Dacă o scoti din telefon şi o bagi iar tot la fel face? dacă nici pe calculator nu merge să o pui separat atunci e defectă.

| SB_Kornel_1995 a răspuns:

E defecta

| nikkyline a răspuns:

Am patit si eu asa ceva. Cartela este blocata si nu o poti dezbloca. Deaceea nu merge nici la calculator. Trebuie sa fie ceva chinezesc sau marca ieftina cum a spus gelu1970.