| MăăăăDăăăă a întrebat:

Hei, deci sa incep cu inceputul. Am un Samsung galaxy s advance si am fost cu el la un service deoarece aveam niste probleme cu el, dupa ce l-am luat de acolo nu mai avea nici o problema si imi schimbase upgradase androidul, adica il am acum 4.1.2. pot spune ca imi place foarte mult noua versiune insa acum imi merge foarte greu telefonul si se blocheaza. Ce as putea face sa nu se mai blocheze telefonul? Daca dau la setarile din fabrica imi revine la normal si androidul pe care il aveam?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu ti-au instalat bine android-ul pe telefon, de aceea se blocheaza. Telefonul nu este unul prost e destul de performant ar trebui sa mearga brici cu android-ul acela. Totusi i-ati un prgram de curatare Clean master, programe de defragmentare, dar nu cred ca te vor ajuta rea mult. Si daca il dai la setarile din fabrica, se vor sterge toate aplicatiile, muzica, poze, etc si nu revine inapoi la androidul vechi.
Bft!

| Gabriel_Adrian_Chirosca_1993 a răspuns:

Nu neaparat deoarece daca dai la setarile din fabrica noua versiune soft a androidului(4.1.2) va ramane. Poate fi din mai multe motive de ce ti se blocheaza: ori ai memoria incarcata ori ai aplicatii ce iti ruleaza si pe care nu le folosesti. eu iti sugerez sa faci in felu urmator: sa intri in setari si apoi in task manager(aplicatii) apoi sa dezactivezi programele ce nu le folosesti( facebook, messenger) sau poti sa verifici daca ai memoria plina si sa faci un pic de curatenie. daca aceste 2 variante nu merg atunci iti sugerezi sa intri la setarile din fabrica si acolo iti va arata resetare soft( iti va dezinstala softul actual si va reveni la softul din fabrica) mult succes sper ca ti-am fost de ajutor