| SF13 a întrebat:

Hei. Imi puteti spune ce telefon sa dintre Samsung Galay S III mini (i8190) si Samsung Galaxy S III mini Value Edition (i8200)? De ce? Multumesc pentru raspunsuri.

2 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Pai amandoua sunt cam la fel. SG3 mini e mai vechi(2012) si SG3mini VE e mai nou(2014). VE are procesor ceva mai bun (1.2 ghz fata de 1 ghz, dar amandoua dual) si sistem de operare mai nou (v4.2.2 fata de v4.1) dar s-ar putea ca la VE sa tina mai putin bateria fata de mini simplu. Depinde ce faci tu cu acel telefon, VE e mai bun dupa parerea mea, dar daca te intereseaza mai mult bateria ia-l pe celalalt.