| IoanaElenaa a întrebat:

Hei! Mi-am cumpărat azi un iPhone 5c de 8 gb (nou) si mi-au făcut fără sa vreau cont iCloud. Din câte am înțeles nu e tocmai bun plus ca are doar 5 gb nu 8 cum am eu. Cum scap de el?

1 răspuns:
| LauR57 a răspuns:

Configurari->iCloud-> Acolo trebuie sa te deloghezi, si poti sa o faci numai daca stii datele de acolo. Apropo. Daca este blocat in iCloud sa nu ii faci actualizare la IOS, pentru ca daca are iCloud in el si il actualizezi, o sa iti ceara contul de iCloud, pe care nu il stii, si acel cont nici macar la GSM nu pot sa ti-l afle, iar telefonul v-a ramane blocat pana cel care stie parola si tot ce e acolo il va debloca. Nu exista metode de a sparge un cont iCloud, cei de la Apple au pus chiar si o recompensa de 25.000$ pentru cine sparge un cont de iCloud.