| anonim_4396 a întrebat:

Hei,sper ca aveti rabdare si puteti sa ma sfatuiti in legatura cu urmatoarea problema. Am luat de la cineva un S3 defect,teapa. Am observat ca are probleme cu touch-ul acasa dupa ce i-am dat un reset. M-am dus la GSM cu el in Iasi, pe strada Tudor Vladimirescu. Mi-au spus ca a fost schimbata sticla, nu era bine lipita si evident nu facea contact cu touch-ul. Mi-au spus ca ma costa 180 de lei.L-au reparat,m-am dus, l-am luat si am platit.Am iesit afara si am sunat pe cineva, aici apare prima problema: celalalt nu ma auzea.Ma duc inapoi in GSM mi-au spus ca au scapat adeziv in microfon, au schimbat microfonul.Multumita ca totul e ok ma duc acasa.A doua zi observ niste pete in partea de sus a ecranului, ma duc vorbesc cu un coleg care se pricepe,imi spune ca se scurge adezivul din cauza ca a fost pus prea mult. Ma enervez, ma duc inapoi la ei si vorbesc cu cel ce l-a reparat. Se uita mirat,mi-a spus prima data ca telefonul meu e primul care face asa si ca n-a mai vazut,iar dupa mi-a spus ca au primit alt tip de adeziv nou si ca ar putea fi de la el,cel care il aveau inainte nu se mai fabrica. Incercau sa-mi spuna ca nu e nicio problema, ca touch-ul merge bine si intr-un fel sa ma car de-acolo:)).Am insistat si i-am pus ca daca totusi am dat 180 de lei vreau ca telefonul sa fie ok reparat.Pana la urma (desi nu mi-au dat nici bon fiscal,nici garantie, nici nimic) a zis ca va vorbi cu seful lui si daca lipiciul nu se usuca in cateva zile, o sa incerce sa-l curete. Asta a fost acum 2 zile,iar de atunci au mai aparut doua pete galbene tot in partea de sus si sunt si niste pete albastre. Imi afecteaza cumva touch-ul? Ce sunt petele albastre? Sa-l duc mai repede? Touch-ul merge bine unde e lipiciul,nu afecteaza,dar e inestetic si nu accept asta. Mi-au fost recomandati ca profesionisti dar? Ce parere aveti? Cand i-am spus ca a pus prea mult adeziv a spus"Nu exista sa pun prea mult adeziv" iar dupa cand i-am spus ca am gasit adeziv pana si pe baterie a zis "E normal, se scurge surplusul". WTF?

O poza: http://forum.softpedia.com/....../index.php

1 răspuns:
| notefree a răspuns:

Tot asa fac in serviceuri schimba ceva si fac in asa fel sa mai mei la ei odata si sa platesti.
Iti recomand sa incerci alt service.