| Nicoleta_Violeta_1988 a întrebat:

Hei, telefonul meu (Samsung Galaxy S3 Mini) se descarca chiar si atunci cand nu il folosesc. Mai precis, de exemplu umblu putin pe telefonul meu si il las jos de exemplu o juma de ora si apoi cand ma uit sa vad s.a descarcat 13% fara macar sa.l folosesc. Ma puteti ajuta va rog? Multumesc anticipat! FUNDAhappy

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Trebuie sa ai tu pe acolo o aplicatie ceva care mananca din resurse si scade din baterie. Cea mai simpla metoda este sa-i dai un factory reset ( resetare din fabrica ) si ai terminat balciu. Iti iei inapoi din store aplicatiile pe care le utilizezi, si gata.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Posibil să ai wifi-ul deschis și aplicațiile care folosesc internetul să ruleze una-ntruna, sau când ai jucat un joc ceva atunci ai ieșit din aplicație cu butonul din mijloc, butonul ''home screen''. Te anunț: Când vrei să ieși dintr-o aplicație și nu mai vrei s-o folosești o perioadă, ieși cu butonul ''back'' din ea, nu cu butonul ''home''. Butonul ''home'' nu închide aplicația, ci o lasă să ruleze în fundal, ca apoi tu să revii unde ai rămas, dar în acest timp consumă baterie degeaba. Gândește-te tu, câte aplicații pot rula, la tine, în fundal? Presupun că mai multe. Ieși din ele cu butonul ''back'' și închide wifi-ul când nu folosești mult telefonul.

| ionut258 a răspuns:

Ai aplicatii care ruleaza in fundal si alea iti mananca utilizeaza ramii si procesorul. Poti folosi un task killer si sa ai grija sa ai wifi-ul/bluetooth/internetul mobil dezactivat cand nu le folosesti