| Louis04 a întrebat:

Hei,TPU! Am o intrebare. Am o matusa in America si vreau sa-mi cumpar un iPhone 7 Plus. In America preturile sunt mult mai accesibile decat la noi. Intrebarea este:daca imi cumpar un telefon prin Apple Upgrade Program deblocat gen de la Verizon merge la noi? Chiar am nevoie sa stiu. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca e deblocat, da, merge. Dar neaparat UNLOCKED, ca nu stiu, zau, daca poti debloca un 7 plus inca, sau in viitorul apropiat, si daca faci asta cred ca pierzi si garantia.

| Celcareajuta a răspuns:

Preturile la liber nu mi se par cu mult mai accesibile (avand in vedere ca te costa si transportul). Daca il achizitionezi neverlocked o sa mearga si la noi

| IseeVoices a răspuns:

Intr-adevar este mai rentabil sa-l iei din afara dar daca vei avea probleme cu el e cam naspa, o sa platesti transportul si vei astepta cateva saptamani.