| DiidiiDuuda a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare... Vreau sa imi cumpar un telefon in rate dar nu stiu cum sa procedez pe net adica pe e-mag scrie ca iti poti lua un telefon de exemplu cu 17 lei pe luna in 12 luni sau ceva de genu si nu stiu daca sa mi-l iau sau nu, nu stiu cum trebuie sa platesc si nu stiu daca este inclus si tva-u in cei 17 lei, nu inteleg, imi poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe eMAG toate preturile sunt cu tva, dar ca sa iti faci un credit trebuie sa fii angajat sau sa ai o sursa de venit legala. Aplici la un credit la bancile cu care lucreaza eMAG, ti se aproba dosarul de credit si pe urma iti iei produsul.

Sau folosesti un card de credit agreat de ei (spre exemplu card avantaj), card pe care il faci in prealabil la o banca pe baza adeverintei de venit si al altor acte

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

De ce nu citești pe sait? Că e explicat destul de clar.
info.emag.ro/comanda-si-livrarea/11
info.emag.ro/category/finantare-in-rate