| AlexCostin123 a întrebat:

Hei,TPU! Am un telefon, s5, si el normal e rezistent la apa. Mi-a cazut apa cand era la incarcat si cred ca a intrat prin portul usb. A mers normal dupa,, fara nici o problema. Dar astazi cand l-am bagat la incarcat, nu se incarca. 1 la suta, se deconecteaza si conecteaza iar incarcatorul. Am incercat sa suflu, etc. Si de faza cu orez, nu am orez decat maruntit
Intrebarea e, pot sa ii fac ceva? Daca nu, il primeste la garantie? Poate s-a scurcircuitat ceva cand a intrat apa. Apa oricum nu a intrat decat in port deoarece senzorul nu este rosu si poate e problema tehnica
Dau funda pentru un raspuns detaliat!

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai ce să-i faci. Mergi în service cu el pentru mai multe detalii, oricum în garanție nu ți-l mai primește pentru că tu l-ai stricat nu a avut el nici o defecțiune din fabrică.