| killthewhisperedenvy a întrebat:

Hei, TPU! As vrea un mic sfat laughing Urmeaza sa imi cumpar un nou telefon si am zis sa imi iau un Samsung Galaxy J5, pentru ca imi place si este ok si la caracteristici, insa cred ca 8GB de memorie nu prea imi ajung, deoarece atat are si actualul meu telefon, si stiu sigur ca memoria a fost plina mai repede decat ma asteptam +un card de inca 8GB. Intrebarea este de fapt daca stiti cumva vreun telefon care sa fie tot Samsung, asemanator cu J5 la caracteristici, dar cu memorie mai mare.

Alte nelamuriri :
1. Cine stie, sa imi spuna care este cea mai buna tastatura cu emoji pe care pot sa mi-o instalez.
2. Este necesar sa instalez aplicatii ca "Battery Doctor" si "Clean Master" ca sa imi tin telefonul cat mai "sanatos", sa zic asa?
3. Care este cea mai buna aplicatie pentru editarea pozelor pe care o stiti (pentru telefon)?
M-ar ajuta foarte mult orice raspuns! Dau funda celui mai util raspuns, care ma lamureste in totalitate laughing Multumesc.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si in casa, niciodata n-o sa ai loc suficient, daca aduni de toate si nu faci niciodata curat.
1. Muta filmarile, pozele, muzica ce nu-ti mai trebuie pe calculator-CD/DVD
2. Foloseste CCleaner, aplicatie gratuita pentru curatirea telefonului
3. Sterge aplicatiile care nu le mai folosesti
4. Pune cartela microSD mai mare, de exemplu de 16Gb
5. Descarca pozele si editeaza-le pe calculator. Vor fi mult mai bune.
Respectand 1-5, poti folosi linistit telefonul actual.

| killthewhisperedenvy explică (pentru Bula):

Multumesc mult pentru sfaturi, dar problema cu telefonul actual este ca are ecranul facut bucati si adaptorul varza laughing Oricum, raspunsul mi-a fost de ajutor happy

3 răspunsuri:
| MyNameIsAndreea123 a răspuns:

Nu ajung 8 GB, ti-o zic din proprie experienta, dar cu un card SD rezolvi. Cea mai buna tastatura e chiar cea de la Samsungwinking. Nu e nevoie de asa ceva. Pizap sau Picsart. Te pup si multa bafta :*