| Mya17 a întrebat:

Hei TPU, recent mi-am achiziționat un Samsung a5 2016 și nu înțeleg de ce atunci când fac selfi-uri le scoate white ..nu sunt asa clare și lipsite de culoare, unde ar trebui sa dau sa nu mai am problema aceasta? Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Intrii la setarile camerei si ajustezi contrastul, white balance-ul vezi pe acolo. Sau cel mai bine il lasi pe automat si incerci sa nu stai spre soare.

| Mya17 explică:

laughing în cazul în care nu ai citit cu atenție ce am întrebat
, taci!

| Mya17 explică:

Mulțumesc GdX, de fapt asta este și problema, chiar am cautat și nu are asemenea setari.din păcate, ma deranjează ca acel white iese prea mult în evidenta iar contrastul se vede mult prea puțin.