| anonima2121 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi cumpar un iphone 5c. Problema este ca are doar 8GB, iar cel cu 64GB costa dublu. Intrebarea mea este: Memoria,, se umple,, repede? Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Eu am s3 si card de 8 GB si nu-mi prea ajungelaughing Daca pui aplicatii multe si/sau jocuri si ai si 1000 de poze, clar nu o sa-ti ajunga.Mai bine te orientezi spre alt telefon, in care poti pune un card.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se umple in functie de cum il folosesti. daca pui muzica la greu pe el si faci o graoaza de poze se va umpre relativ repede

| Jipa95 a răspuns:

Tinand cont ca sistemul de operare ocupa aproximativ 2gb, din cei 8gb iti vor mai ramane cam 6gb memorie libera. Iti recomand sa il iei pe cel de 8gb intra peste 300 aplicatii pe el, sa nu mai spun de muzica, s.a.m.d

| LTAA a răspuns:

Ok, mai intai de toate este iPhone.
5C poate fi cumparat doar cu 16, 32 sau 64 de GB, nu poate fi introdus card MicroSD.
Ce ai descris tu, cel mai probabil este Fake (cu Android).
2 sau 3 GB sunt ocupati de sistemul de operare si balarii preinstalate.