| Dontforgettosmile a întrebat:

Hei! Vreau sa stiu daca cei (mai putini) 16 gb de la iphone 6 sunt suficienti. Adica sunt pasionata de poze, fac multe multe poze, cateva video cu prietenii, multe aplicatii de editat ca si pixlr express, aviary, jocuri ca si temple run, angry birds, minion rush, cut the rope si multe altele, aplicatii precum facebook, instagram, twitter, whatsapp si altele. Credeti ca mai putin de 16 gb ajung avand in vedere ca ios 8 ocupa cam 4-5 gb?

21 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ma care sunteti aia care tot spuneti sa bage card SD? iPhone-urile nu au slot de SD! Iti recomand versiunea cu 32 de Gb! Presupun ca-ti place si muzica, nu numai sa faci poze si filme, si vezi ca iphone-ul filmeaza full HD si mai mult ca sigur ca-ti va placea sa filmezi full HD sau macar HD pentru calitatewinking eu unul am un Sony xperia M cu un card de 16 gb, chiar am 16 gb disponibili, nu 10 sau cati ai pe iphone, am 840 de melodii, cateva poze/filmari, un joc de 2 gb si gata, mai am cateva jocuri mici ce stau in memoria interna a telefonului tongue mai am cam 1 gb liberi pe SD, deci nu-ti vor ajunge 16 gb! Mai ales ca nu poti adauga card! De geaba zice lumea ca nu stiu ce ca 32 ca jocuri multe ca aia ca cealalta ca nu e plina e la jumate memoria, lasa ca nici cu 32 nu o duci prea binewinking Ori sunt eu prea ciudat si doar eu am nevoie de cat mai mult spatiu de stocare laughing nu as sterge nici o melodie din telefon, si nici jocurile, cu toate ca am putine jocuri, mu ma prea joc pe telefon plictisindu-ma de cam tot ce e pe market...

| Dontforgettosmile explică (pentru RB26DETT):

Nici eu nu as sterge pentru nimic in lume mai multe aplicatii. Ca dupa aceea voi avea iarasi nevoie de ele si nu le voi avea.

| notefree a răspuns:

Nu itit ajunge o sa mai primesti actualizari de la Apple care iti ia mult, mai bine ia-ti varianta de 32 giga ca sa nu ai probleme pesteun an cu memoria.

| Dontforgettosmile explică (pentru notefree):

Daca se lanseaza ios 9 va fi si mai rau... :'(

| notefree a răspuns:

Sau mai ai putina rabdare ca o sa vin 6s si se va ieftini i6

Răspuns utilizator avertizat
| Raluu21 a răspuns:

Mie nu mi ajung 16gb la iph 5. de asta inca am ios7, nu am destul spatiu pentru ios 8 laughing
La fel ca tine aveam o multime de poze si aplicatii. acum am in jur de 8000 poze si cam 15 aplicatii (fb, wapp, ask, itube, jocuri) dar mereu imi apare ca nu mai am memorie laughing
Daca poti sa iti iei iph6 cu mai multi gb ar fi ideal :* iar daca nu transfera mereu pozele de pe telefon pe pc, oricum jocurile si aplicatiile o sa le tot stergi, o sa ti iei altele :* pup

| Dontforgettosmile explică (pentru Raluu21):

Tare mi.e teama ca o sa ajung ca si tine sad Dar nu imi permit un iphone cu mai multi gb

| Raluu21 a răspuns (pentru Dontforgettosmile):

Ti am zis cel mai ok ar fi sa ti transferi mereu pozele :* si sa iti bagi muzica direct in telefon prin itunes decat cu aplicatii care salveaza videoclipurile de pe youtube pentru ca ocupa mai mult :* pupp

| Discord a răspuns:

E totusi destul de putin 16 gb de fapt 4-5 gb, mai bine ai cumpara de 32 gb chiar daca e mai scump, in timp vei vedea ca nu ai dat banii aiurea.

| Dontforgettosmile explică (pentru Discord):

Din pacate doar un iphone de 16 gb imi permit sad

| kizo a răspuns:

Si dacă nu ti-ar ajunge poți introduce un card de mori de 16 gb sau mai mult și tot ai suficient.

| diablo2 a răspuns (pentru kizo):

Iphone-ul nu are slot de card.

| diablo2 a răspuns (pentru kizo):

Cei de la Apple au afirmat ca 16 gb nu sunt de ajuns pe Iphone-uri pentru ca vor urma update-uri mari.

Răspuns utilizator avertizat
| diablo2 a răspuns (pentru andrey1412):

Apple e pe locul 1 la vanzari de telefoane, are buget mai mare ca guvernul USA, Nu degeaba telefoanele Apple sunt scumpe, ele sunt scumpe pentru ca ruleaza propriul Sistem de Operare, Au propriul procesor, deci ele nu au nevoie de configuratie cu quadcore, octacore 3gb rami deorece cat au ele este suficient pentru a rula toate aplicatiile pentru iphone.

Răspuns utilizator avertizat
| Dobres a răspuns:

Crede-ma ca o sa iti ajunga. Eu aveam 42 de jocuri (da stiu, sunt disperat) cu chache cu tot, si abia am ocupat 14 gb (aveam un iphone 5s 32 gb). Totusi, aveam 42 de jocuri ce naiba.
Deci da, o sa iti ajunga pentru tot ce ai zis tu acolo. Cred ca o sa iti ia in jur de 2-4 gb pentru toate aplicatiile zise acolo, si s-ar putea ca in memoria asta sa fie incluse si pozele si tot ce o sa iti mai bagi tu prin telefon.