| DnyIcs a întrebat:

Heii TPU. Am un Samsung Galaxy S4, iar atunci cand creez un contact, acesta se salveaza atat in telefon cat si pe SIM. Problema este ca atunci cand vreau sa modific contactul respectiv, nu pot decat cu cel salvat pe SIM, iar diferenta nu se vede decat pe Wapp, nu si in apeluri sau mesaje. In schimb, contactului salvat in telefon nu ii pot aduce nici o modificare si nici macar nu il pot sterge. Cum sa procedez?

1 răspuns:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Incearca sa salvezi numerele de telefon pe contul de google.In acest fel ai backup facut la toata agenda chiar daca schimbi sau pierzi telefonul.