| joaxenul a întrebat:

Heii TPU. As dori sa imi iau un iphone 4s si am mai multe intrebari despre acest telefon. Nu am avut iphone pana acum si nu ma prea pricep dar vreau sa aflu. In primul rand as dori sa stiu cat de bun este acest telefon, adica o sa se blocheze sau are alte probleme? In al doilea rand ce este un cont icloud? Am mai auzit ceva si vreau sa stiu daca este adevarat, cica daca ii faci upgrade o sa se strice. Si vreau sa mai stiu ce camera are pe fata si pe spate? Multumesc anticipat. FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| ionutyoyo a răspuns:

Eu am avut pana acum doar iphoneuri de la iphone 3gs pana la iphone 5s laughing si decat sa iti ei 4s iti recomand sa mai strangi putin sa iti ei iph 5-ul pentru ca este mult mai bun..bine si 4s e bun dar nu se compara cu iphone 5 ..cu 5s numai vorbim,asa,un cont icloud este pur si simplu un cont pe care poti salva poze, muzica, salvari la jocuri, mai pe scurt ca sa faci backup la telefon ai nevoie de cont icloud, la icoud este mai aiurea daca uiti parola. daca uiti parola numai ai ce face cu iphone-ul pentru ca la primul reset o sa iti ceara parola si daca ai uitat-o ..na,sau poti sa ii cumperi o alta placa de baza noua, si cel care ti-a spus ca daca ii dai update se strica si-a batut joc de tine laughing toate updateurile pe care le primesti sunt de la Apple ..software-uri originale, ios-ul nu e ca androidul, nu poti sa ii schimbi softul asa cum ai tu chef, doar daca iti cere un update si tu il comfirmi si sa spunem ca de la ios 9.2 ai ajuns la 9.3 si totusi nu iti place cum se misca ios-ul acela.da se poate face downgrade inapoi la 9.2 prin itunes, itunes e programul cu care pui muzica pe iphone..si nu numai muzica, si poze videouri etc, asa, camera la iphouri..sincer in general iphone-urile fac cele mai frumoase poze, o sa fi foarte foarte multumita si de camera de pe spate si de cea de pe fata, sper ca ti-am fost de ajutor, funda? big grin

| joaxenul explică (pentru ionutyoyo):

Iti multumesc mult, mi-ai fost de mare ajutor. M-am uitat din curiozitate la preturile de la mana a2a. Daca as lua unul de la o persoana de incredere cam la 450 lei ar fi bine? Si cam ce ar trebui sa verific la el sa fie in regula? Multumesc mult

| ionutyoyo a răspuns (pentru joaxenul):

Daca ei il la mana a doua.da e un pret bun 450 lei
pai in primul rand sa te uiti la el sa vezi cam cum arata estetic..nimeni nu vrea un telefon zgariat, cu rama indoita sau spart laughing la 450 lei ar trebui sa arata foarte bine, ca sa iti dai seama ca e original ecranul trebuie sa fie #negru-albastrui# NU GRII SAU CE MAI SCOT NEBUNI ASTIA DE CHINEJI
ar fi mai bine sa va intalniti intr-un loc in care stii ca este etea wifi neparolata (o cafenea, mall, etc) sa poti testa wifi-ul..sa vezi daca merge ca multi isi iau teapa
pui cartela ta (iphone 4s are microsim) vezi daca ia semnalul APOI SUNI PE CINEVA sa te asiguri ca nu are problema microfonul!
apoi testezi difuzorul, pui o melodie sa vezi daca gajaie sau cv
si ultimul lucru si cel mai important SA DAI RESET LA FATA LOCULUI! pentru ca multe sunt blocate in icloud si la iphone 4/4s se poate hacktiva se poate face bypass ..adica tie iti apare ca n-are cont icloud dar la primul reset iti apare sa pui contul si parola si nu rezolvi nimic
cam asta ar fi happy sper ca ti-am fost de ajutor happy funda?

| joaxenul explică (pentru ionutyoyo):

MI-ai fost de mare ajutor. Multumesc mult. Iti dau funda la primul raspuns fiindca a fost primul laughing

| ionutyoyo a răspuns (pentru joaxenul):

Ok,ai grija ce faci sa nu iti ei teapa happy

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti iei. Am o cunostinta care si-a luat recent Iphone 4 sau 5 si are si Samsung si-n cateva zile s-a intors la Samsung ca nu mai suporta. I se bloca, daca se inchidea statea minim jumate de ora sa-l deschida, daca se mai deschidea. Se ducea bateria destul de repede in ceea ce priveste ca era nou telefonul. Iphone e brand de fite, raportul pret-calitate nu e deloc egal.

| CaRmEnUtSsA a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-4212.php aici sunt toate specificatiile lui acum tu alegi daca ti-l cumperi sau nu