| ioanaelena7 a întrebat:

Heii TPU, trebuie sa.mi iau un telefon si as vreau un iphone 5s..lasati.mi va rog avantajele si dezavantajele acestui telefon.

1 răspuns:
| pinti01 a răspuns:

Bună! Eu am iPhone 5s. L-am cumpărat acum 2 ani.
Din punctul meu de vedere, este un telefon bun. Chiar dacă este un model mai vechi (acum apare iPhone 7, deci ăsta este destul de bătrân). Pe lângă faptul că este un telefon cu un design frumos, este și foarte practic. Are o mărime normală, chiar ideală aș putea spune ( e un telefon normal pe lângă toate telefoanele astea cât televizoru'). Ultima versiune de update la iOS este 9.3.4. Dacă vei cumpăra telefonul nou el va avea iOS 7 și apoi îți faci tu update, dacă vrei.
Telefonul funcționează foarte bine. Nu face lag-ul acela cum fac cele de la Samsung. Nu știu ce-aș mai putea spune. Presupun că ai văzut și tu un iPhone 5s, deci știi și tu măcar puțin care-i treaba cu el.
Te sfătuiesc să-ți cumperi telefonul nou. Gen nu la mâna a doua.
P.s. Să-l stăpânești sănătoasă dacă te gândești să-l cumperi. Eu zic că este o investiție ok. Mai ales că acum nu mai sunt chiar atât de scumpe.