| Deriss01 a întrebat:

Helău TPU! Am un Samsung galaxy s3 si nu imi mai citeste sim-ul. Am telefonul de un an si nu am patit asta pana acum, iar sim-ul nu e demagnetizat pentru ca l-am bagat intr-un s4 si il citea. Ce pot face? Ajutati-ma va rog.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Du-te cu el la service, cel mai probabil acele lamele care citesc simul s-au ars trebuie schimbat cu totul acel cip de acolo. Mai cunosc cateva cazuri similare, iar de acolo venea problema. Reparatia nu te va costa decat 50-80 lei cu tot cu manopera.

Bft!