| Deea157 a întrebat:

Hey! Ce telefon este mai bun? Iphone 5C sau Samsung Galaxy s4 si de ce?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=3655%2C2493%2C1101yee3led

Toate cele bune!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S4, am telefonul, am incercat si Iphone 5C, pot sa-mi spun parerea, S4 bate clar.

| Loveisawayto a răspuns:

Iphone-ul intotdeauna a fost mai bun decat Samsung.
Am avut ambele telefoane.
Samsung-ul se blocheaza foarte mult si nu este atat de rapid precum Iphone-ul.
Iphone-ul este foarte rapid si nu se blocheaza. De asemenea, Iphone-ul mi-a scapat de multe ori si nu s-a ales decat cu niste zgarieturi, in schimb S4-ul s-a spart.

Dar ti-as recomanda iphone 5 sau 5s.thinking

| itmengo a răspuns:

Nu ii asculta pe cei cu iphone, eu am avut nu un model si multe, eu lucrez la un magazin de telefoane si nu numai, deci stiu ce zic. o sa vina toti cu faza ca e mult mai rapid si din astea, el e mai fiabil in comparatie cu alte telefoane din cauza ca are un sistem de operare unic ce nu este impartit de sute de marci, incearca sa fortezi un iphone si un Samsung cu acelasi tratament si dupa sa imi spui ce parere ai despre acest iubit telefon iphone. bateria tine chiar dezamagitor de putin si ruleaza din punctul meu de vedere incomparabil ma bine ca iphone. iar la piese. e foarte slab nu slab... dar de e la moda sa ai iphone. deci iti recomand la sigur Samsung s4, acum e alegerea ta. Funda?

| TheMRDudle17 a răspuns:

Depinde, daca vrei un telefon cu specificatii foarte bune, dar bateria sa se termine repede si cu un software mao complicat, ia-ti S4, daca vrei eleganta, simplu dar cu performate destul de bune si sa fie si putin de fite, iphone 5C. Daca ar fi sa iti unul din ele, ti-as recomanda un iphone 5S, e foarte smart, sper sa iti fie de ajutor acest raspuns.

| swampie a răspuns:

Sunt de acord cu Loveisawayto, Iphone-ul este mai performant.Nu se blocheaza si in plus, ai mai multe posibilitati in personalizare si de cele mai multe ori, avantaje din partea "aplicatiilor".
Am avut 5S si 4, dar si un model asemanator Iphone-ului, Huawei(P6 si Ascend G6) Si am fost foarte multumita de ele.
Cat despre Samsung, cele noi aparute sunt bune, dar merg prost cand telefonul se supraincalzeste si jocurile cu GB multi merg, evident, prostut(dau crash).