| User11111111 a întrebat:

Hey! Ce telefon sa aleg intre Oneplus One si iPhone 5c? La fiecare raspuns va rog sa lasati un argument, multumesc!

Răspuns Câştigător
| MattBiitches a răspuns:

In mod clar Oneplus One ^_^ Chiar daca firma este noua, tin sa mentionez ca acest telefon a fost conceput de catre utilizatorii altor telefoane care mereu gaseau ceva deranjant la un telefon. Deci s-ar putea ca Oneplus One sa fie mai mult decat vrei. Daca te ajuta cu ceva, acest telefon mai poarta numele de flagship killer 2014 deoarece in benchmark-uri batea la aproape toate testele telefoane precum Samsung galaxy S5, Lg g 3, HTC One M8. Are specificatii de telefon de top ce-i drept, acel procesor snapdragon 801 care ajuta la economia de energie dar totodata poate duce la performante mari. 3Gb de ram adica multitasking bun, si vine cu doua versiuni, una cu 16Gb memorie interna si una cu 64Gb. Telefonul este mare, incearca sa tii o rigla de 15 cm in mana si o sa-ti faci o idee. Are un ecran de 5, 5" fullHD, camera principala de 13MP care poate filma UltraHD, time lapse, slow motion si altele, iar camera secundara este de 5Mp numai buna pentru selfie. Interfata este una cyanogenmod, probabil cea mai smechera interfata ( pentru mine). Te lasa sa customizezi pana la cel mai mic detaliu. Sa zicem ca iti place o tema pe care o gasesti, dar iti plac doar iconitele nu si restul, ei bine cyanogenmod te lasa sa alegi doar acele iconite si multe altele. Are si o aplicatie screencast care iti inregistreaza ecranul si tot ce faci pe el.

Mai sunt foarte foarte multe lucruri bune despre acest telefon dar cred ca le-am zis pe cele mai interesante. Si bateria este ok, are 3100mAh si nu ar trebui sa iti dea batai de cap. Cutia vine foarte frumos impachetata, nu primesti casti, dar primesti un cablu usb foarte aratos, iar incarcatorul este unul de 2 amperi deci ar trebui sa incarce telefonul in mai putin de 2 ore.

Cam atat am avut eu de zis, eu as zice sa iti iei Oneplus One, mai ales ca iPhone 5c este mai varza decat un 5 si mna... Daca vrei un iphone bun, asteapta sa se lanseze iPhone 6s ca se ieftineasca iPhone 6 happy

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege OnePlus One, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| j1NNNx a răspuns:

Nici unul, alege un Samsung Galaxy.

| User11111111 explică (pentru j1NNNx):

Nu prefer un Galaxy...tu ce telefon ai recomanda?

| j1NNNx a răspuns (pentru User11111111):

Am avut iPhone, dar mi s-a stricat in 3luni. Acum am un S4 (Samsung) si il am de ceva vreme. Eu iti recomand Samsung.

| User11111111 explică (pentru j1NNNx):

Nu vreau sa mai am tangente cu telefoanele cu android...eu unul am ramas dezamagit... vreau sa schimb sistemul de operare

| Tudy000 a răspuns (pentru User11111111):

Pai boss, one plus 1 are android, iar iphone 5c este versiunea de *** a lui 5S, deci probabil gandindu-ma ca beneficiezi de vreo 1500 de lei, eu iti recomand un LG G2 sanatos, second gasesti pe la un 850-900 stare faina.