| Devylgreen a întrebat:

am un Nokia 6124c classic si cand vreau sa instalez un joc jar pe el imi ramane blocat la instalare si cand pun un joc symbian imi merge. PLS Ajutor!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca si instalarea unor fisiere jar mai mici, ca sa intelegi daca e o problema de compatibilitate. In mod normal trebuia sa ruleze, dar poate aplicatia e prea performanta pentru dispozitivul tau. Sau nu ai memoria ceruta de joc sau rezolutia nu e acceptata. Cauta doar acele aplicatii total compatibile cu telefonul tau. Symbian e sistemul de operare al dispozitivului. Daca niciun jar nu se instaleaza, atunci va trebui sa folosesti doar versiuni symbian ale aplicatiilor.

| Devylgreen explică (pentru dannyel86):

Pai eu l-am reformatat odata si de atunci nu-mi mai merge straight face Si tot se blocheaza la instalare.