| iasminamaria9 a întrebat:

Deci eu am Samsung galaxy s3 si detinatorii de Samsung stiu ca este un program pe el in care poti sa cauti aplicatii sau sa cauti prin google vorbind cu el. L-am intrebat daca e mai bun ca un iphone si el mi-a raspuns : " nu vreau sa par lipsit de modestie, dar da ". Deci nu c-as crede ce spune un telefon, dar anul trecut, am avut un iphone 4s si a fost si el bun.Deci....intrebarea mea este daca prefereati IOS sau ANDROID!? Si daca puteti sa imi dati niste informatii despre diferenta dintre ele doua. Apropo am doua ipad-uri si merg grozav si sunt extra tari. Funda pentru cel mai bun raspuns! Mersi!

Răspuns Câştigător
| IulianDornianu61 a răspuns:

Pai uite care sunt diferentele majore:
Pro Android:
-prin metode mai putin ortodoxe, poti face rost de jocuri care costa in google play
-foarte foarte customizabil si personalizabil
-numeroase aplicatii gratuite in google play( printre care 60% rebuturi)
-poti adauga widget-uri (poti accesa de exemplu un curatator de ram direct de pe ecran fara sa mai intri in program si sa ii dai clean)
-ecrane mari si telefoane foarte rezistente
Pro iOS:
-cele mai fluente telefoane
-telefoane aspectuoase
-cam cele mai bune camere puse pe telefon dupa Nokia lumia
-nu ai virusi pe ele
-jocurile apar prima data pe iOS (printre care se numara si bioshock, recent portat pe iOS)
-durata de viata foarte mare dpdv al utilizarii normale( un prieten are un iphone 2g cu ecran spart din 2007 care inca merge si caruia ii tine bateria 2 saptamani)
Contra Android:
-virusi
-prea multe rebuturi in magazinul oficial
-foarte foarte multe telefoane proaste (detin unul) ( nu cumpara firme romanesti si telefoane sub 800 de lei, mai ales amandoua laughing )
Contra iOS:
-nu poti lua prin aceleasi cai neortodoxe aplicatii pentru telefon, care costa in appstore
-toate telefoanele sunt extrem de scumpe si nu se justifica sa dai 2600 de lei
-interfata "cheala", necustomizabila, decat ca la ios7+ poti sa dai invert colors( o prostie)
-difuzoare slabe
-il scapi si se sparge
-nu sunt foarte rezistente
Nu sunt faggot android, dar iOS nu merita banii.