| TheHobbitHere a întrebat:

verisoara mea are un telefon Utok 400d, si intr-o seara l-a scapat pe parchet (din pat) si acum arata negru si nu se mai aprinde.
L-am incarcat, dar tot nu se aprinde.
Funda + vot

Răspuns Câştigător
| kilopascal a răspuns:

Scoate-i bateria si pune-o la loc. Daca nici asa nu merge, atunci ar putea fi o problema grava care necesita reparatiile unui specialist(e stricat si trebui sa-l duci la reparat). Funda?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La un service gsm se rezolva.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, cel mai probabil, are un defect intern şi TREBUIE dus la un Service pentru diagnosticare sad

Toate cele bune.

| Klaus01 a răspuns:

Exact asa s-a intamplat cu telefonul meu, din greseala l-am scapat si nu i se mai aprindea ecranul eu am crezut ca e descarcat si l-am bagat la incarcat dar atunci cand incercam sa il pornesc doar se aprindeau putin tastele si ecranul dupa care vibra...La telefonul meu a fost o problema de la display.La al tau ori e o problema de la display ori butonul de pornire nu mai face contact ca sa se porneasca ori e stricata alta piesa.

| Eduarrrrrrd a răspuns:

Scoate-i bateria si cartela din el si scutura-l de vreo 5 ori, apoi pune bateria si vartela la loc si aprinde-l. Si eu am utok 400d si mi s-a intamplat si mie. Sper ca ti-am fost de ajutor