| Huseyn a întrebat:

Hey, TPU!
Vreau si eu cea mai sigura metoda de a cumpara prin rate un telefon J5 2017.
Vreau un magazin plin de increde, flanco etc.
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| DumitruS a răspuns:

Uite aici, de multi ani pe piata si are reduceri frumoase in perioada asta. Telefonul pe care il vrei tu este redus cu vreo 200 de lei, garantie 24 de luni si un mic cadou. http://pretcazut.ro/valentines-day-la-evomag/

2 răspunsuri:
| RazvanV14 a răspuns:

Emag bani cash. sau la un magazin Orange in 18rate

| CRYSSTAL a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DKJB4KBBM/

DATE DESPRE TELEFON:Proiectat cu o mare atentie la detalii, noul Samsung Galaxy J5 are un finisaj metalic uimitor, fara vreo proeminenta a camerei in timp ce ecranul de sticla 2.5D protejeaza afisajul de 5.2"HD pentru o durabilitate sporita.

Camera principala de 13MP F1.7 face fotografii clare, cu detalii imbunatatite, chiar si la la lumina scazuta, iar interfata intuitiva permite utilizarea cu o singura mana datorita butonului de declansare in miscare. Acum vei putea face fotografii in timp ce reglezi pozitia telefonului sau incadrezi peisajul.

Telefonul Samsung Galaxy J5 iti permite sa obtii selfie-uri luminoase, chiar si in conditii de lumina scazuta datorita LED-urilor frontale si blitului. De asemenea, poti controla butonul declansator prin gesturi simple ale mainii.

Datorita memoriei de lucru de 2 GB, si a capacitatii de stocare interna 16 / 32 GB si, Samsung Galaxy J5 asigura un raspuns rapid atunci cand este solicitat.

Folder-ul securizat al Samsung este o solutie de Securitate puternica, ce iti permite sa creezi un spatiu privat si complet criptat pentru a stoca si a ascunde continut, cum ar fi fotografii, documente si fisiere de inregistrare vocala, sub un nivel suplimentar de protectie pe care doar tu il poti accesa.

SPECIFICATII TELEFON:

Tip Telefon- Smartphone

Sloturi Sim- Dual Sim

Touchscreen- Da
Tastatura QWERTY- Nu
Tip tastatura- Standard
Frecventa retea- 3G: 850 / 900 / 1900 / 2100
2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
4G: 1800 / 1900 / 2100 / 2300 / 2500 / 2600
Model Procesor- Octa Core
Frecventa procesor- 1600
Culoare- Negru
Dimensiuni (W x H x D mm)- 71.3 x 146.2 x 8.0
GPS- Da, A-GPS, GLONASS, BEIDOU
Sistem de operare- Android
Tip SIM- Nano SIM

Tip slot memorie- Micro SD
Memorie RAM- 2 GB
Memorie interna- 16 GB

DETALII COMPANIE:eMAG este o companie din România care se ocupă cu vânzarea online de echipamente și componente IT, electronice, electrocasnice, articole de îngrijire personală, produse auto, articole sportive, cărți, muzică, filme, produse pentru casă și grădină, petshop, articole pentru copii.

eMAG și-a început activitatea în anul 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul și produse de birotică, fiind înființat de Radu Apostolescu, Dan Teodosescu și Bogdan Vlad. În anul 2009, 51% din acțiunile companiei au fost cumpărate de Asesoft Distribution, iar director general al eMAG a devenit Iulian Stanciu.

În luna iulie 2012, fondul de investiții Sud African Naspers, cu afaceri anuale la nivel global de peste 5 miliarde de dolari în media, comerț electronic și internet, achiziționează 70% din acțiunile eMag, iar Iulian Stanciu rămâne în continuare managerul general al companiei.

În iunie 2014, ultimul dintre fondatorii companiei, Radu Apostolescu, a renunțat la acțiunile deținute, respectiv 8, 4% din acțiunile eMAG, acestea fiind preluate de către Iulian Stanciu și de grupul Naspers. Astfel Iulian Stanciu deține 25, 8% din eMAG, iar grupul Naspers 74, 2%.

În 2013, eMAG a preluat agenția de marketing digital Conversion Marketing.

În 2015, eMAG a achiziționat Fashion Days, platformă online de fashion, extinzându-și astfel oferta de produse și în zona articolelor de îmbrăcăminte.

În aprilie 2016, eMag a preluat competitorul PC Garage.

În 2012 eMAG s-a extins pe piețele externe, compania realizând comerț online în Bulgaria, prin www.emag.bg, unde a ajuns rapid la o cotă de piață de 60%. Acestei extinderi i-au urmat cea din Ungaria, în 2013, unde eMAG are o cotă de piață de 10%, precum și cea din Polonia în 2014 prin preluarea platformei locale Agito și transformarea sa în emag.pl. În anul 2014, piețele externe au totalizat 10% din vânzările companiei.

În 2016, eMAG a înregistrat 27.1 milioane de vizite pe site în luna iulie (reprezentând vizitele cumulate pe cele 4 piețe de activitate), din care 19 milioane de vizite pe site-ul din România. eMAG deține și 11 showroom-uri, în București, Iași, Ploiești, Cluj-Napoca, Sibiu, Craiova, Oradea, Brașov, Galați, Timișoara și Constanța.

Număr de angajați în 2016 (cumulat în cele 4 piețe de activitate) : 2000

Cifră de afaceri în 2016 (cumulat în cele 4 piețe de activitate): 2, 4 miliarde de lei

În 2011, eMAG introduce pe piața din România conceptul de Black Friday, oferind reduceri situate între 30 și 60% la o gamă largă de produse. În 2013, eMAG marchează o nouă premieră pentru comerțul online din România, punând în vânzare, cu ocazia evenimentului Black Friday, autoturisme. În total au fost disponibile 63 de de autoturisme cu o valoare de un milion de euro, de la producători precum Dacia, Ford, Mitsubishi, Hyundai și Mercedes Benz.

În ediția Black Friday 2016, eMAG a vândut 1.1 milioane de produse, în valoare de 301, 3 mili­oane de lei.

n urma unei investiții de 500.000 de euro, eMAG pune bazele primei școli de business destinate propriilor angajați. Cu o durată de 1 an și segmentare pe două niveluri, eMAG Academy instruiește viitorii specialiști în business-ul online. Primul nivel, dezvoltat în colaborare cu Ascendis, implică transferul de cunoștințe în domenii precum finanțe, management operațional sau managementul de proiect. Cel de-al doilea nivel al programului, eMAG Academy Advanced, dezvoltat împreună cu Maastricht School of Management, are o componentă puternică de leadership și strategie.

În luna mai a anului 2014, eMAG a deschis 20 de poziții de stagiar în cadrul primului program de internship dedicat studenților și absolvenților pasionați de programare și digital marketing. Cele două segmente ale programului de internship, respectiv „eMAG Coding Arena" și „eMAG webXPERIENCE", antrenează cei 20 de interni în activități specifice domeniilor pentru care au optat, cu posibilitatea de a râmâne alături de echipa eMAG. În acest program au fost înscrise 1.419 CV-uri

Compania eMAG IT Research, controlată în proporție de 99, 98% de Dante International, operatorul eMAG.ro, a lansat în luna iulie 2014 un proiect de investiții numit „Centrul de Dezvoltare Software eMAG IT Research" care va contribui, în perioada 2014 – 2021, cu 25, 8 milioane de euro la dezvoltarea regională.

Pentru anul 2014[20], eMAG estimează o creștere de peste 40% a vânzărilor, țintind o cifră de vânzări ce depășește suma de 260 de milioane de euro.

Cu un buget de investiții de 11, 5 milioane de euro, din care 4, 5 milioane de euro pentru dezvoltarea internațională, respectiv 3 milioane de euro pentru dezvoltarea și implementarea de tehnologii noi, eMAG dorește mărirea bazei de clienți, ajunsă la 36 de milioane de potențiali cumpărători, prin intermediul dezvoltării regionale. Suma rămasă va fi alocată dezvoltării angajaților, logistică și marketing de brand.

De asemenea, eMAG își concentrează atenția pe lansarea de noi categorii de produse – fashion, food și altele, ceea ce va duce la o extindere a echipei, cu planuri de depășire a pragului de 1.000 de angajați.

Cu toate aceaste compania eMAG si in acelasi timp si site-ul eMAG e 99, 7% sigur.