| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am un Samsung Galaxy Young 2. Eu vreau sa-l folosesc doar pentru a face poze si filme, sa dau si sa primesc apeluri si mesaje, si sa ascult muzica. Nu ma intereseaza jocurile, internetul si alte aplicatii. Cum pot seta si optimiza telefonul pentru a corespunde cerintelor mele? Explicatii inteligibile si detaliate va rog! Si mai am o problema: mesajele si notificarile au aceeasi sonerie pe telefon. Cum pot sa le separ si in ce constau mai exact notificarile? Vreau sa stiu cand primesc mesaje. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| LaLooxD a răspuns:

Pai telefonul pe care il ai dispune de ce are pe el,procesor, rami, placa video, camera, etc.Sunt aplicatii pe app store, dar trebuie sa cauti exact ce vrei.Ca sa schimbi soneria de la mesaj intri la profilurile de sunet si o setezi de acolo.Notificarile sunt informatii in legatura cu update-uri pe care le poti face la telefon, sau chestii noi care se intampla pe net, mesaje pe facebook, asta in cazul in care ai acces la net.Bafta!