| Crissti69 a întrebat:

Imi puteti spune o aplicatie (Detector de metale ) pentru un Samsung galaxy trend plus gratis care merge bine de pe Magazin Play?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Detectorul de metale (ma refer la program) este o aplicatie care foloseste magnetometrul telefonului (busola digitala) ca sa detecteze metale si campuri magnetice care deviaza busola. programe de genul iti recomand:
http://play.google.com/store/apps/details?id=org.purepush.magnetometer
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.lodecode.metaldetector
PS: nu te astepta sa fie cine stie ce detector de metale, e mai mult o jucarie. in plus trebuie sa fii sigur ca telefonul are magnetometru altfel nu va functiona.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și cam ce senzor de metale ar putea folosi telefonul tău pentru ca aplicația să „meargă bine"?!?
Dacă nu ai senzor de proximitate pentru metale (și nu are! că e telefon și nu i-ar folosi la nimic) orice aplicație cu titlul acesta nu e decât o păcăleală.

| LTAA a răspuns:

N-ai decât să cauți în Play Store, că oricum sunt vrăjeli.