| Vlad_Vladutz_1994 a întrebat:

Imi spuneti si mie diferentele dintre un Android si Windows Phone adica : un HTC 310 si Nokia lumia 532 si care e mai bun.Dau funda

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Microsoft Lumia 532, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Totuşi, eu NU prea agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

HTC. Eu mi-am cumparat Lumia si nu-mi mai trebuie in veci telefon cu Windows Phone. Am avut Android si am fost foarte multumit. M-a bruiat unul la cap sa cumpar cu WP si m-am pacalit.

| thezbx a răspuns:

Iti recomand windows phone, mie imi tine bateria pana la 4 zile. la inceput e un pic ciudat, dar te obisnuiesti repede cu el, si mi se pare mult mai aerisit decat androidul ca si sistem de operare

| Striker14 a răspuns:

Colegul Salontanul are dreptate... windows phone e praf laughing
Eu din pacate am ales dintre un HTC Desite 310 si Lumia 630...lumia, mai bine alegeam acel HTC.
Strict dintre cele doua as lua HTC-ul...dar as strange putin mai mult sa iau macar un Desire 320

| mczacky a răspuns:

Iti recomand Nokia lumnia 635 dar sincer dintre ce ai zis tu as alege HTC dar tu poti cauta pe net despre fiecare in parte pe forumuri despre fiecare si vezi si care iti comvine ala il el

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

La wp nu ai nevoie de un antivirus. Pe wp ai putine aplicării fata de android, dar sunt aplicatii bune(unele dintre ele sunt peste cele de pe android) si telefoanele wp nu au pic de lag, pe când cele de la android(mai ales Samsungurile de buget au foarte multe) de iti vine sa dai cu ele de pereti. La wp ai un volum f ridicat la muzica. Daca vrei un telefon cu aplicatii multe cumpare un android(dar nu de buget) Daca vrei un telefon sigur fin punct de vedere al securitatii, daca vrei un telefon care sa redea melodiile si videoclipurile cu un volum ridicat(ca si cum ar avea 2 difuzoare)atunci cumpara un wp. Cel mai bun dintre toate este lumia 520 si costa doar 360 lei(In S.U.A)costa 27$