| WuTangForEver a întrebat:

Iphone 4 blocat!
Am primit un apel si imi aparea ecranul negru si doar vibra(era pe silent)dupa care a continuat sa vibreze tip de 10 minute dupa care s-a oprit si nu se mai deschidea deloc...l-am tinut toata seara la incarcat, l-am conectat la un pc si nu mi-l recunoaste...
Telefonul este neverlock...nu aveam multe aplicatii pe el,cateva micute:whatsapp,instagram,kik, snapchat(retele de socializare)
Mai are rost sa-l repar?

2 răspunsuri:
| TheLitlleKitty a răspuns:

De obicei aceste telefoane au un senzor de apa in ele si din cauza acestuia ( daca a ajuns apa la el ) ti se blocheaza telefonul.ai putea incerca sa il duci la garantie ...niciodata nu spune niciodata

| WuTangForEver explică (pentru TheLitlleKitty):

Nu mai sunt in perioada garantiei...