| anonim_4396 a întrebat:

Iphone 5s sau s5? dau funda!
Spuneti si de ce.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Samsung s5 e mai bun ca iPhone 5s ca specificații tehnice.

Camera,memoria ram, ecranul, procesorul, bateria, cat și sistemul, de operare sunt mai bune ca la iPhone 5s.

La specificații tehnice Samsung și rupe iPhone 5s.

Dar treaba e ca toate piesele din care își face Samsung dispozitivele sunt de proasta calitate și nu sunt rezistente în timp.

Sa nu te miri ca îți face figuri Samsung după 3 luni de utilizare intensa.

Un iPhone te tine 2 ani poate chiar și mai mult de utilizare Intesa fără sa îți fac figuri etc.

Cu toate ca multi critica Apple. ..cum și eu o fac pentru că totul costa foarte mult la ei de la dispozitive pana la aplicatii etc.

Piesele din care sunt făcute dispozitivele Apple sunt PREMIUM și sunt extrem de rezistente cat și foarte performante.
Toate aplicațiile Apple sunt foarte bine optimizate pentru toate dispozitivele lor și nu vei observa nici o diferență în materie de gaming sau orice altceva faci pe iPhone comparativ cu Samsung.
Pe android foarte mult aplicații nu sunt optimizate etc.

Partea buna a dispozitivelor Apple e ca sunt create din piese PREMIUM, sunt foarte rezistente în timp, sunt extrem de rezistente la viruși, malware etc...
Parte proasta e ca dacă le faci jailbreak le distrugi și nu merita.
Pt că așa le deschizi portiță la viruși și grăbești procesul de degradare a componentelor.
Și nu poți lua pe gratis noi măcar o muzica mp3..tot trebuie sa plătești.
Dacă îți permiți un telefon ca iPhone 5s asta nu va fi o problema.

Samsung și cat și sistemul android sunt foarte vulnerabile la viruși sau tot felul de porcarii.
Trebuie sa profiți la maxim de un și pe că androidul îți deschide mai multe porți prin care poți lua gratis orice aplicație dacă știi cum sau poți cumpăra gratis din orice aplicație dacă știi cum.
Și în același timp pentru iei viruși cu carul care îți distrug sitemul.

Personal.:

IPhone 5s și gata.
Te tine si 6 ani dacă nu îl spărți și nu ii faci jailbreak.

În schimb nu scoți mai mult de 3 ani de la un s5 dacă faci porcarii pe el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok,deci nu pot baga melodii gratis pe iphone?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu ajutorul pc poți..cu cablu usb

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu aş alege Samsung Galaxy S5 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0c83j8.php

Toate cele bune!

| kanechy a răspuns:

Iphone 5s

| anonim_4396 explică (pentru kanechy):

De ce?