| tgcro a întrebat:

Iphone 6 sau galaxy s6? Este adevarat ca dupa ceva timp de utilizare samsungul se misca mai greu, iar problema asta nu se intampla la iphone?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......wxya6n.php

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| gelu1970 a răspuns:

Din ceea ce ai scris ai clasificat s6.
daca ai slabiciune pentru iphone cumpara unul.

| Pool77 a răspuns:

Aici depinde si ce-ti place tie.
Ma refer atat la telefon, cati si la ce stie. Ai o gramada de videouri pe youtube unde le compara prin toate felurile.
Eu as merge pe S6, pentru ca are o camera mult mai buna decat cea de pe 6S.Plus ca imi place mult mai mult designul lui. In orice caz,ambele terminale sunt de top,nu intampini nici o problema la ele.
Astia cu am si eu un prieten si ii merge de **** etc, dovedeste frate cu o poza sau un video degeaba vorbesti. Iar apropo, cum s-a mai zis si jos, telefonul merge asa cum il umplii tu. Am detinut un Note 3, cu 3 GB ram, il tineam mai mereu la 1, 5 GB rami liber si in 2 ani si 1 luna, nu are nici cel mai mic lag, sau repornire. Daca-l umplu cu cacaturi, logic ca o sa imi mearga greu.

| Λndrei a răspuns:

Eu dacă aș fi în locul tău mi-aș lua S6 laughing asta pentru că știu să pun pe el ce soft vreau eu și nu mai am probleme cu "dupa ceva timp de utilizare samsungul se misca mai greu".
Oricum, S6.

| Cedry2k8 a răspuns:

Nu exista telefon care se misca bine, sau telefon care se misca greu
Exista telefon folosit cum trebuie, sau telefon care e folosit de un nestiutor.

Daca ii umpli 3 sferturi din memorie, cum ai vrea sa mearga bine? La orice telefon se intampla asta, de aia exista functia de restore (resetare din fabrica).
Eu, pe iPhone 4S, folosesc doar 3, 3GB din 16GB (cu sistemul de operare iOS vin cam 7GB folositi per total) si imi merge BLANA. O data l-am umplut intentionat cu prostii, pana mai aveam 500MB liberi, si ce sa vezi, surpriza! Se misca ca o petarda.
In concluzie, un telefon merge bine daca ii pastrezi macar jumatate din memorie libera.
S6 e mai puternic decat iPhone 6, dar 6-le arata mai bine.

| psvita12345 a răspuns:

Eu am achiziționat de curând un iPhone 6 si sunt foarte mulțumit de el. Mai stiu un prieten care si-a luat S6 cand mi-am luat si eu iPhone si deja a început sa facă figuri. Eu te sfătuiesc sa-ti iei iPhone 6, chiar daca in timp s-ar putea sa dureze mai mult S6. Sper ca te-am ajutat

| Aleman_Andrei_1996 a răspuns:

Am avut iphone si Cum l-am a mers la început așa a mers tot timpul și acum am Samsung și după 4 luni a început sa dea erori și sa se blocheze