| oldschoolrom a întrebat:

La Digi un SMS in alte retele mobile costa 1.24 eurocenti / sms, cu TVA. Cu 100 de mesaje cat trebuie sa platesc in euro?

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Da,e dubioasa treaba cu eurocenti >centi din moment ce noi folosim leu, dar ne descurcam noi cumva

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

100 * 1.24 = 124 euro

| oldschoolrom explică (pentru RareşTPUro):

1 euro = 100 eurocenti, gresiti.

| Niiiicu a răspuns:

12.24 euro straight face

| oldschoolrom explică (pentru Niiiicu):

Gresit. 1 euro = 100 eurocenti.

| Niiiicu a răspuns (pentru oldschoolrom):

My bad, am calculat eu gresit, e 1, 24 euro big grin

| oldschoolrom explică (pentru Niiiicu):

Vroiam sa mai imi confirme cineva daca am calculat bine, m-am incurcat cu 0 astea si virgulele laughing ca pe net nu am gasit transformari la euro / eurocenti.

| Niiiicu a răspuns (pentru oldschoolrom):

Da,e dubioasa treaba cu eurocenti >centi din moment ce noi folosim leu, dar ne descurcam noi cumva