| LTAA a întrebat:

La Telekom am abonament NELIMITAT, cu date mobile 300 MB la viteza mare, iar dupa ce acestia se consuma, la viteza mica 2G.
Daca din setari, setez 2G, fata de 3G sau automat, nu imi va consuma cei 300 de MB la viteza mare, ori ba?

Răspuns Câştigător
| HereToHelp a răspuns:

Lasa pe profil automat, asa este cel mai bine

3 răspunsuri:
| HereToHelp a răspuns:

Daca setezi automat, va trece la tipul de retea superioara mereu. Daca setezi pe 2g, datele se vor consuma mai incet, dar in acelasi timp limiteaza si viteza. De ce sa setezi pe 2g ca sa se consume mai putin daca oricum dupa terminarea celor 300mb trece pe 2g nelimitat? Ramai pe automat

| LTAA explică (pentru HereToHelp):

Deoarece 2G este o viteza foarte slaba, iar daca nu ajung acasa mai mult timp, ma chinuiesc cu ea sa intru pe un site simplu.

| HereToHelp a răspuns (pentru LTAA):

Lasa pe profil automat, asa este cel mai bine

| mititelumarius a răspuns:

Apeleaza 1234, Relatii Clienti.