| Gumalamanaazecea a întrebat:

La un abonament cosmote, cat dureaza pana iti baga aia minutele si mesajele?
Adica, mai am 2 mesaje in cosmote de acum 2 sapt si nu stiu cand mi le baga pe toate. Am extraoptiune cu 800 min/mesaje etc.

Si se poate sa treci de la abonament, la cartela, fara sa schimbi numarul de telefon?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Minutele şi mesajele din opţiune se reactivează ( sunt "băgate" ) în momentul în care începe luna următoare.
Dacă încă nu ţi-au fost introduse şi foloseşti în plus, ele se taxează separat şi ai cost suplimentar.

Se poate trece de pe abonament la cartelă FĂRĂ să schimbi numărul de telefon, în momentul în care expiră perioada contractuală ( trecere fără plată ).

Dacă vrei să treci mai repede ( înainte de a expira abonamentul ) atunci se PLĂTESC anumite daune de renunţare la contract + abonamentul pe perioada rămasă + diferenţă taxă dacă ai luat telefon la ofertă ( împreună cu acel abonament )!