Întrebare recomandată | Vlad_Călinescu_1994 a întrebat:

La un iphone 6 plus daca cablu de date este original si incarcatorul nu este, afecteaza telefonul?

Răspuns Câştigător
| Anonima69Sexylove a răspuns:

Nu,nu. happy Spre exemplu daca telefonul e original si husa nu. Nu afecteaza cu nimic. Asa e si la incarcator. Dar poti incarca telefonul si cu cablul de date conectat la laptop\calculator. happy :*

7 răspunsuri:
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Nu

| anonim66231 a răspuns:

Da, poate afecta, daca încărcătorul este mai puternic (ma) decat cel original, încărcătorul corespunzător poate strica bateria telefonului, o forțează cum ar venii, si + ca daca este sa schimbi bateria nu poti, ca iPhone ul este unibody. Ce zic eu aici este un fenomen care o sa se întâmple cu timpul, dar daca tii la telefonul tau si nu vrei sa se strice mai bine iti cumperi un încărcător original, sper ca te am lămurit, o zi bună happy

| RoxanaStan00 a răspuns:

NU, dar e mult mai bine daca e original happy

| Pigmeu8 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic

| ARTPOP a răspuns:

Da, il poate afecta, daca nu e original acumulatorul, acesta se poate supraincalzi si s-ar putea sa te trezesti cu un fum in casa!

| Mihaella6574 a răspuns:

Nu are nici o legatura!

| mariamuntean16 a răspuns:

Da se poate intampla, mie mi s-a intamplat