| OnuOnulică a întrebat:

Merge să suni după o replica de telefon de exemplu S4? am auzit de la un prieten că după telefoanele care nu sunt originale ci replici nu poți să suni...e adevărat?

Răspuns Câştigător
| pufuletziii a răspuns:

Normal, de asta sunt telefoanele. Ca e replica sau nu, ar trebui sa poti.

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Chiar daca e replica e tot telefon dar cu performante mici/OS diferit/calitate in general slaba.Nu e o carcasa goala cu "ecran" tocmai de aceea sunt mai greu de depistat pentru ca au aparut replici foarte bine realizate atat ca design cat si ca performanta doar anumite aspecte le dau de gol cum ar fi OS-ul/mici imperfectiuni/diferente ale carcasei uneori chiar lipsa logoului sau marimea deferita a acestuia.Deci unele replici/fake-uri sunt functionale 100% in limita posibilitatilor.

| 0rlando a răspuns:

Poți suna de pe orice replică. Problema este alta, cu internetul, la unele telefoane din afară, nu le merge 3G-ul la noi, dar nici asta nu este problema cea mai gravă.
Fiabilitatea este cea mai mare problemă cu replicile. De obicei acestea se strică după două, maxim trei săptămâni.

| AlinG5 a răspuns:

Se poate suna de pe orice replica, e tot telefon.

| Paulystar a răspuns:

Hmmm... Da clar! Poti sa suni, dar nu pe toate replicile. Pe cele de 10 dolari nu poti, insa pe cele de vreo 100 dolari poti.

| Mariii1 a răspuns:

Poți suna de pe orice replică. De obicei se strica dupa 2, 3 saptamani