| oana235 a întrebat:

Mi-am cumpărat de curând o tableta UTOK 701D si vreau sa ma conectez la Wifi. Pe telefon pot, prind excelent dar pe tableta abia daca prin o liniuță. Distanță dintrra ea si router nu este mare, este un de vreo2-3 m. Iar un prieten are o tableta Allview si el don acelasi loc unde sunt si eu prinde excelent iar eu nu prind deloc. Si mai am o problema. Se descărca super repede, pe minut se descărca cate un procent. Va rog un sfat ceva. Dau fundaaa

Răspuns Câştigător
| DDX99 a răspuns:

Vezi prin setari trebuie sa fie ceva si despre baterie am vazut ca autonomia de lucru este de maxim 6 ore deci incearca sa ti luminozitatea mai scazuta si sa nu deschizi multe aplicatii odata (wifi consuma foarte multa materie mai ales cand semnalul este slab)